İlk Yardım

İlk Yardım

Bilkent Eğitim Merkezi, diğer eğitimlerde olduğu gibi ilk yardım eğitimi konusunda da kendini kanıtlamış olan, eğitim merkezleri arasına girmektedir. İlk yardım konusunda herkesin bilgi sahibi olması gerekmektedir. Çünkü, ilk yardım kimi zaman bir hayatı kurtarabilecek bir öneme sahiptir. İlk yardımın insanın hayatında önemi çok büyüktür. Doğru uygulandığında hayat kurtaracağı gibi yanlış uygulanırsa da hayatı kaybetmemize sebep olabilir. Bu nedenle ilk yardımın nasıl uygulanacağını, çok iyi bilmek gerekmektedir. Yeterli bilgiye sahip değilsek, ilk yardım uygulamamız gerekmektedir.

Sağlık görevlileri olay yerinde ilk yardım bulundurup, kişilerin yaşamlarıyla savaştıkları sırada destek olmaları gerekmektedir. Eğer ilk yardım yanlış uygulanırsa veya ihmal edilirse hasta hayatını kaybedebilmektedir. İlk yardım eğitimi hayati bir önlem taşımaktadır. Bu nedenle ilk yardım eğitimini profesyonel eğitimcilerle birlikte, Bilkent Eğitim Merkezinde kaliteli bir ilk yardım eğitimi almanızı tavsiye etmekteyiz. Bilkent Eğitim Merkezinde alacağınız ilk yardım eğitimi sayesinde birçok hayat kurtarabilirsiniz.

Bilkent Eğitim Merkezini Tercih Etmeniz İçin Nedenler

Bilkent eğitim merkezi, ilk yardım eğitiminde uzman olan eğitim kadrosuyla iyi bir ilk yardım eğitimi almanıza imkan sağlamaktadır. Bünyemizde alacağınız ilk yardım eğitimi sayesinde bir hayatı kurtarmanın verdiği mutluluğu yaşamanız mümkündür. Bilkent Eğitim Merkezi, ilk yardım alanında oldukça iyi ilk yardım uzmanlarını sektöre kazandırmaktadır. İlk yardımın temel uygulamaları olan koruma, bildirme ve kurtarma konuları Bilkent eğitim merkezinde eksiksiz olarak anlatılmaktadır. Teorik derslerin yanı sıra uygulamalı dersler sayesinde de pratik kazanmış olacaksınız. İlk yardım eğitimi almak için ,Bilkent Eğitim Merkezini tercih ederseniz pişman olmayacağınızın garantisini vermekteyiz.

 

 

İlk Yardım Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk yardım uygularken bazı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Uygulama yapılırken, ilk olarak güvenli bir çevre oluşturmakla işe başlayabilirsiniz. Çevredeki kişiler panik anını hastaya yansıtmaması adına uzaklaştırılmalı, hastanın daha rahat nefes alması sağlanmalıdır.  Hastanın bulunduğu çevrede, asla sigara tüketilmemelidir. Hasta kesinlikle yerinden hareket ettirilmeden müdahale edilmelidir. Eğer bir yaraya müdahale edilecekse, mutlaka ilk yardımı yapan kişinin eldiven kullanması gerekmektedir. Bilkent Eğitim Merkezinde alacağınız ilk yardım eğitiminde, ilk yardım uygularken dikkat edilmesi gerekenleri eksiksiz bir şekilde öğreneceğinize emin olabilirsiniz.

 

İlk yardım Yapan Kişilerde Bulunması Gereken Özellikler

Her insan ilkyardımcı olacak diye bir durum yoktur. İlk yardım yapabilecek olan kişilerin çevrelerine daha faydalı olabilmeleri için, bazı özelliklere sahip olmaları gerekmektedir. Bir ilk yardımcı her zaman sakin ve soğukkanlı olmalıdır. Panik durumunda olursa, hastaya bunu hissettireceğinden hastanın daha çok korkmasına neden olur.  İlk yardımcı kendi bildiğini yanlış olsa da savunan, insan karakterinde biri olmamalıdır. Eğer bilmediği bir durum varsa bunu düzgünce ifade edip, başkalarından yardım alabilecek karakterli biri olmalıdır. İlk yardım yapacak kişinin, insan vücudu ile ilgili bilgiye sahip olması gerekmektedir. Pratik zekasını kullanarak, elindeki olanakları hızlı bir şekilde değerlendirmesi gerekmektedir. En önemlisi de ilk yardım eğitiminin önemini çok iyi bilmesi gerekmektedir. İşte tam bu noktada Bilkent Eğitim Merkezinde, ilk yardım eğitimi alması önemli bir konuma sahip oluyor. Bilkent eğitim merkezinde, ilk yardımcılara, insanın hayatının kurtulmasında ilk yardımın ne kadar önemli olduğu bütün eğitim süresince vurgulanmaktadır. İlk yardım eğitimine önem veren ilk yardımcılar yetiştirmek en büyük amacımız arasına girmektedir.

İlk Yardım Çantası

İlk yardım sırasında bazı maddelere ihtiyaç duyulabilmektedir. İlk yardım yapmanız gereken durumlarda, ilk yardım çantasında bulunması gereken, bazı maddeleri sizlere şu şekilde sıralayabiliriz;

·        Sargı bezleri

·        Steril bezler

·        Çengelli iğne

·        Pamuk

·        Yara bandı

·        Gazlı bezler

·        Ağrı kesiciler

·        Flaster

·        Makas

·        Kağıt

·         Kalem

Bu kategoride eğitim bulunamadı.